Bir Sayfa Seçin

Kanada İlkokulu ve öncesinde alınan eğitimle ilgili şikayetler çözüm odaklı okul yönetimi ve velilerin işbirliği ile gitgide azalıyor. Bu sayede Kanada İlkokulu, özellikle uyumla ilgili sorunları en aza indiriyor.

Olumsuz davranışlarla mücadele

‘’Bir çocuğun başka bir çocuğun üzerindeki gücünü korumak için kullandığı olumsuz niyetli, kasıtlı, tekrarlanan agresif davranış” olarak bilinen zorbalık ve benzeri davranışlarla okul mücadele eder. Eğer çocuğunuzun bu gibi bir durumla karşılaştığını düşünüyorsanız, öğretmenlerle ve yönetimle görüşebilirsiniz.

İlkokul düzeyindeki öğrencilere öneriler

Okullarda yaşanan sorunlar ve zorbalıkla ilgili durumlar sıklıkla farklılık gösterse de, özellikle ilkokul düzeyindeki öğrencilere bu konuda bazı öneriler vermek mümkün.

– Size karşı olumsuz davranışlarda bulunan veya zorbalık yapanları görmezden gelin. Zorbalar büyük tepkiler arar, bu yüzden tehditleri görmezden gelin, uzaklaşın ve güvenli bir yere gidin.

– Aynı karşılığı vermeyin

Fiziksel olarak savaşmak zorbaların hoşuna gider ve tehlikelidir çünkü yaralanabilirsiniz veya başınız belaya girebilir.

– Bir yetişkinle konuşarak yardım isteyin

Kabadayı ya da kendini kabadayı gibi gören biri varsa yetişkinlerle konuşmaya çekinmeyin. Müdürler, öğretmenler ve anne babanız size bu konuda yol gösterebilir.