Bir Sayfa Seçin

Kanada eğitim modeli ile fark yaratan Kanada İlkokulu özellikle internet üzerinde çok sık tıklanan platformlarda aldığı olumlu yorumlarla ismini duyuruyor.

İstanbul dışında yeni açılan okullarıyla büyümeye devam eden Kanada İlkokulu, farklı sistemi ve yeniliği destekleyen yapısıyla eğitim çıtasını giderek yükseltiyor. İngilizce eğitimi çocuk yaşta başlamalı sloganıyla hareket eden Kanada ilkokulu çocukların gelişimi için yabancı eğitmenlerle birlikte çalışıyor.

Bu sayede ana dili İngilizce olan öğretmenlerden eğitim alan çocuklar İngilizceyi çok daha iyi öğrenerek özgüvenlerini geliştirebiliyorlar.

Kanada İlkokulu’nun diğer bir fark yaratan özelliği ise Özellikle yurtdışında uzun süredir başarıyla devam eden modelleri Türkiye’de uygulaması. Bu sayede çocuklar bir taraftan potansiyellerinin en iyi düzeyine ulaşabilirken diğer taraftan spor tiyatro ve sinema gibi sosyal olanaklarla çok daha erken yaşlarda tanışma fırsatı bulabiliyorlar.

Sürekli olarak sosyalliğe ve arkadaşları ile iletişime yönlendirilen çocuklar bu sayede standart derslerin yanı sıra sosyal hayatta da başarıyı yakalama konusunda öne geçebiliyorlar.