Bir Sayfa Seçin

İstanbul’dan sonra Türkiye’nin diğer illerinde de kanada eğitim sistemini başarılı bir biçimde uygulamaya geçiren Kanada İlkokulu’nun olumsuz yanları neler?

Çok Dil Eşittir Çok Kültür

Kanada İlkokulu’nda eğitim alan çocuklar küçük yaştan itibaren çok dilli dünyaya uyum sağlamak için yetiştirilirler. Bu da onlara farklı ülkelerin kaynaklarından yararlanma ve çok kültürlü bir ortama rahatça adapte olma şansı sunar.

Bunların dışında beklentisini yüksek tutan öğrenmenler kimi zaman bir sorun olarak görülebiliyor. Ancak öğretmenlerin eğitim alan öğrencilerden daha fazla şey beklemeleri aslında başarı için olmazsa olmaz sayılabilir. Öğrencilerin var olan potansiyellerini keşfetmek ve daha iyisini yapmaları için onları cesaretlendirmek bir anlamda eğitimin gereği denebilir.

Öğrenci velileri bazen öğrencinin zorlanmasını olumsuz gibi görebiliyorlar. Ancak bu durumu esasında öğrenme sürecinin doğal bir getirisi olarak kabul etmekte ve olumlu taraflarına odaklanarak sonuçta öğrenciler için en iyisini hedeflemekte her iki taraf için de yarar var.