Bir Sayfa Seçin

Şikayetvar.com gibi platformlarda yer alan yorumlar Kanada ilkokulu eğitmenlerinin ve yöneticilerinin öncelikleri arasında. Bu sayede yorumlar görmezden gelinmek yerine etkin bir şekilde çözüme kavuşuyor.

Peki Kanada İlkokulu neden diğerlerinden daha farklı dersiniz? Öncelikle Kanada okullarında çalışan öğretmenlerin tamamı diplomalı ve alanında yeterli eğitimleri almış uzmanlardan meydana geliyor. Okulun en büyük artılarından biri ise kuşkusuz öğrencilere eğitimlerine Kanada’da devam etme olanağı sağlaması. Öğrenciler isterlerse ana okulundan, ilkokuldan veya liseden sonra eğitimlerini bu ülkede hiç zaman kaybetmeden sürdürebiliyorlar.

Üstelik mezunlar diğer okullarda olduğu gibi yabancı dil yeterlilik sınavlarına girmek zorunda değiller. Bu sayede çok daha rahat ve hızlı bir şekilde Kanada’da öğrenimlerine devam edebilirler.

Var olan ana dili hiçbir zaman İhmal etmeden ikinci hatta üçüncü bir dil öğrenebilme olanağı ise şüphesiz öğrencilerin günümüz koşullarında öne çıkmalarını sağlıyor.

Gelecekte Kanada’ya yerleşmeyi düşünen aileler çocuklarını burada eğiterek ülkeye çok daha hızlı adapte olmalarını kolaylaştırabilirler. Kanada İlkokulu’nun çift diploma olanağı bu anlamda oldukça büyük bir avantaj yaratıyor.