Bir Sayfa Seçin

Kanada İlkokulu şartları, genellikle Eylül ayının ilk haftasından Haziran ayının sonuna (on ay) kadar devam eder ve dönem veya çeyreğe ayrılır (dönem / dönem). Birkaç yıl süren okullar vardır ve bazıları Ağustos ortasından Mayıs sonuna kadar devam eden bir senedir. Okul tatil tarihleri ​​okullar tarafından önceden iyi bir şekilde yayınlanmaktadır, böylece velilere resmi okul tatillerinde aile tatillerini planlama konusunda bolca zaman tanımaktadır. Bir çocuğu muayene ederken ya da önemli kurs çalışmaları sırasında okuldan çıkarması tavsiye edilmez.

İlkokullardaki okul günü genellikle öğle yemeği için bir saat ile sabah 8.30 ile akşam 3.30 arasındadır. Ayrıca, öğrencilerin sınıflar arasında buharını atmalarını (ve öğretmenlerin aspirini bulmalarını sağlamalarını) sağlamak için genellikle iki dakikalık 15 dakikalık aralar da vardır. Liselerde, saatler genellikle 08: 30-18: 30 arasındadır. Ders dışı etkinlikler ve spor, okul saatlerinden sonra yapılmaktadır. Kanada İlkokulunda dersler pazartesiden cumaya verilir ve cumartesi ya da pazar günleri ders yoktur. Kanada’da ayrıca “sömestir liseler” olarak adlandırılan şeye sahiptir; yıl boyunca standart sekiz ders yerine, her ders için uzun bir ders (genellikle 70 dakika) olmak üzere her ders için dört ders verilmektedir.

Çoğu ilde, okul çocukları okula başlamadan önce bir dizi hastalığa karşı bağışıklık kazanmalıdır. Bunlar çocuk felci, DTP (difteri, tetanoz ve boğmaca) ve MMR’yi (kızamık, kabakulak ve kızamıkçık veya Alman kızamık) içerebilir. Tüberküloz taraması da gerekli olabilir. Çoğu okulda tam veya yarı zamanlı hemşireler (birkaç okulu kapsayabilir) veya ilk yardım yönetimi konusunda eğitim almış en az personel bulunmaktadır. Bazı spor aktivitelerine katılmak için özel tıbbi kontroller (fiziksel) gereklidir. Diş muayeneleri okullarda yapılmamaktadır, ancak birçok okul diş sağlığı haftasını desteklemektedir. Cinsel eğitim ve uyuşturucu ve sigara tehlikelerinin grafik açıklamaları dahil olmak üzere ilk ve ortaöğretim okullarında sağlık eğitimi verilmektedir (toplum programları ile birlikte).