Bir Sayfa Seçin

Avrupa, Yönetim Yüksek Lisansının ana kayası olarak kabul edilmekle birlikte, Amerika bölgesindeki birçok okul cazip alternatifler haline geliyor. ABD ile birlikte Kanada pakete liderlik ediyor ve hemen hemen tüm üst Kanada ilkokulu yönetimi kendi diplomalarında Yönetimde Ustalar sunmaktadır. Bu nedenle Kanada’da bir Yönetim Ustası kesinlikle düşünülebilir. RBC Economics tarafından yayınlanan bir rapora göre, Kanada’da lise sonrası eğitime kayıtlı uluslararası öğrenci sayısı 2007’de 180.000’den 2016’da 415.000’e yükselmiştir. Bu dokuz yılda yüzde 130’luk bir artış olduğunu göstermektedir. Çin, Hindistan ve Fransa gibi ülkeler, toplam uluslararası öğrencilerin% 53,1’ini ve bunu Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Nijerya, Brezilya, Japonya, Meksika, Vietnam, İran, Pakistan ve Hong Kong’dan gelen uluslararası öğrenciler izlemektedir.  Kanada ilkokulu okuyan uluslararası bir öğrenci olarak, geçici olarak kabul edilirsiniz ve çalışmalarınızı tamamladığınızda ayrılmanız gerekir. Kanada’da okuduktan sonra çalışmak istiyorsanız, kursun süresi Kanada’da çalışma izninizin uzunluğunu doğrudan etkileyecektir. Uygunluk maddesi uyarınca, kurs süresi sekiz aydan fazla olmalıdır.

Örnek alarak, Kanada Üniversitesinde dokuz ay okuduysanız, dokuz aylık bir süre için çalışma izni verilebilir. Ayrıca, iki yıl veya daha fazla okuduysanız, üç yıl için bir çalışma izni verilebilir. Kanada’da daha fazla çalışmak isterseniz, bu Visa seçeneği zaman aşımına uğradığında yenilenebilir. Kalıcı bir Asistan olmak veya çalışmalardan sonra çalışmak istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır.  Bu program, Kanada’da yaşama ve çalışma tecrübesine sahip ve Kanada’da kalıcı ikamet eden insanlar olarak yerleşmek için Kanada toplumuna adapte olmuş kişiler içindir. Program, Kanada’daki geçici yabancı işçiler için en uygun seçenektir. Kanada’da daha önce iş deneyimine sahip olmanız gerekir, bu üç kategoriden birinde;

  • Yönetim pozisyonu (NOC Beceri Tipi 0 olarak sınıflandırılmış) VEYA
  • Teknik veya vasıflı ticaret işi (NOC Beceri B Tipi olarak sınıflandırılmış).
  • Programa hak kazanmak

Haftada 30 çalışma saati olan bir yıllık tam zamanlı iş deneyimine sahip olmanız gerekir. IELTS, CELPIP veya TEF gibi Kanada Vatandaşlığı ve Göçmenlik Kanada tarafından onaylanması gerekir. Quebec’te öğrenim görmüş ve Fransızca, orta derecede lisans derecesine sahip olan Lisans, Mesleki ve Yüksek Lisans programlarını tamamlayanlar, herhangi bir iş deneyimi olmadan bu programa hak kazanırlar. Kanada’daki Yaşam Maliyeti, diğer birçok ülkeye kıyasla daha uygun. Ancak, bu Kanada’daki çalışma yerine göre değişir. Toronto veya Vancouver gibi şehirler çok pahalı olabilir. Çoğu üniversite, uluslararası öğrenciler için kampüs içi konutlar sunmaktadır, kampüs içi barınma maliyeti üniversiteden üniversiteye değişmektedir, ancak kampus dışında yaşamakla karşılaştırıldığında pahalıdır.